פרופ' ערן פייטלסון

פייטלסון
חבר הוועדה האקדמית

חבר הועדה האקדמית של מחקרי פלורסהיימר. ערן פייטלסון סיים את לימודיו לתואר מוסמך בגיאוגרפיה ובכלכלה באוניברסיטה העברית ואת לימודי הדוקטוראט במחלקה לגיאוגרפיה והנדסה סביבתית באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

מאז 1990 הוא חבר סגל במחלקה לגיאוגרפיה. במקביל ללימודיו הוא עבד כמתכנן בשירות לשמירת איכות הסביבה, כלכלן במשרד התחבורה ובוועדה להגנת האזורים הקריטיים סביב מפרץ הצ'ספיק במדינת מרילנד בארה"ב.

לאחר סיום הדוקטוראט הוא עבד כשנה בחברת ייעוץ בארה"ב. באוניברסיטה העברית הוא הקים את ההתמחות בניהול תכנון ומדיניות הסביבה בשנת 1993 וריכז אותה כעשור, שימש כראש המחלקה לגיאוגרפיה בין השנים 2003 ל-2004 וכראש ביה"ס ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל בין השנים 2004 ל-2009. עבודותיו של ערן פייטלסון עוסקות בחקר המדיניות הסביבתית ודרכי התהוותה, מדיניות מים, בדגש על ניהול מים חוצי-גבולות, בעיקר בהקשר הישראלי-ערבי, מדיניות תכנון וקרקע ומדיניות תחבורה. הוא ערך שלושה ספרים, פרסם למעלה מחמישים מאמרים בכתבי עת שפיטים ולמעלה מעשרים פרקים בספרים ערוכים.

בנוסף לעבודתו האקדמית ערן פייטלסון היה מעורב בצוותי תכנון לאומיים רבים, ובהם הצוות שהכין את תכנית המתאר הארצית לקליטת עליה ובניה (ת/מ/א 31), תכנית האב לישראל בשנות האלפיים (ישראל 2020), ותכניות המתאר המחוזיות למחוזות ירושלים, תל אביב והמרכז. כמו כן הוא שימש כיועץ מתודולוגי למנהל התכנון במשרד הפנים. בין 1999 ל-2009 הוא שימש כיו"ר של מועצת גנים לאומיים ושמורות טבע. בשנה"ל 2009/10 הוא נמצא בשבתון באוניברסיטת אוקספורד.